Featured events in MacedoniaFeatured events in Macedonia

15
dec
by Superhiks РАМПАРАРАМИЗИРАЊЕ, концерт на СУПЕРХИКС во Скопје!

РАМПАРАРАМИЗИРАЊЕ, концерт на СУПЕРХИКС во Скопје!

РамПаРаРам е стихот кој последнава година најчесто го слушаме. Во кола, по дома, на... »

16
dec
by Inside Yoga Звучна Купка - Релаксација и Медитација преку Звук

Звучна Купка - Релаксација и Медитација преку Звук

ЗОШТО ЗВУЧНА КУПКА или SOUNDBATH? Звучната купка промовира исцелување на сите нивоа, д... »

20
nov
by Inside Yoga Традиционална Аштанга Јога

Традиционална Аштанга Јога

Традиционална Аштанга Јога - воден час од нашата прекрасна јгоинка Тина. Тина Кара... »

22
dec
by The Gallery House Pub Zeljko Samardzic Spektakularen Koncert

Zeljko Samardzic Spektakularen Koncert

Зимската сезона е веќе почната !! ПРЕДНОВОГОДИШНА ЗАБАВА ЗА СИТЕ !!! Zeljko Samardzic 22.12.2017 ... »

15
dec
by Rock Club Shadows Banda Bend во Rock Club Shadows!

Banda Bend во Rock Club Shadows!

Banda Bend во Rock Club Shadows! Целовечерно рокање до раните утрински часови! Ве очекуваме! 15.1... »

29
dec
by Studio 1060 Магаре и музика 1 (фестивал на Балкан Велики)

Магаре и музика 1 (фестивал на Балкан Велики)

29ти декември / 21:00 - 01:00 билети за 200 ден. во претпродажба во: Младински Културен Цен... »

11
may
by Avalon Produkcija Rag`n`Bone MAN во Скопје @11.05.2018

Rag`n`Bone MAN во Скопје @11.05.2018

RAG`N`BONE MAN ДОАЃА ВО СКОПЈЕ!!! Почитувани пријатели, Огромно задоволство ни е да ви на... »

29
dec
by Galoski Galoski at Club Industrial

Galoski at Club Industrial

Follow me on instagram.com/aleksandargaloski

22
dec
by Galoski Galoski at Heaven

Galoski at Heaven

Follow me on https://www.instagram.com/aleksandargaloski

02
feb
by Младински Културен Центар Концерт на Algiers во МКЦ

Концерт на Algiers во МКЦ

Со големо задоволство го најавуваме концертот на еден од најактуелните нови бенд... »

17
mar
by Events Fever Ray at Paladium (March 17, 2018)

Fever Ray at Paladium (March 17, 2018)

http://www.songkick.com/concerts/31892384-fever-ray-at-paladium

28
dec
by Младински Културен Центар Straight Mickey And The Boyz и King's Peach во МКЦ

Straight Mickey And The Boyz и King's Peach во МКЦ

Концерт на Straight Mickey And The Boyz и King's Peach во МКЦ. 28 декември (четврток), почеток 21:00. „Straig... »

16
dec
by Rock Club Shadows The Backdoor Band во Rock Club Shadows!

The Backdoor Band во Rock Club Shadows!

The Backdoor Band се враќаат во Сенките! Загарантирано добро рокање до зори! 16.12 (Сабота) Ст... »

17
dec
by Pragma music entertainment Маша и Медо - 17. декември 2017, Прилеп, Дом на Култура

Маша и Медо - 17. декември 2017, Прилеп, Дом на Култура

Спектакуларната детска руска претстава “Маша и Медо” заедно со Дедо Мраз во Прил... »"All your favourites events, in a few clicks"